КОНКУРС ЗА БГ ПРАКСУ ПРОДУЖЕН ДО 25.АПРИЛА

Београд, 18.4.2018. - Данас је продужен рок за пријаве студената за програм Универзитетске радне праксе БГПРАКСА 2018 до следеће среде, 25.априла у поноћ.

Уз обезбеђену накнаду за трошкове превоза и оброка студенти током тромесечне праксе имају менторе и задатке на више од 170 различитих позиција у градским предузећима, установама културе, библиотекама, музејима, секретаријатима градске управе, градском правобранилаштву и општинама које учествују у програму. Планиран почетак праксе је 15.јуни.

Конкурс је отворен за студенте са више од двадесет факултета у саставу Универзитета у Београду и кроз њега је у протеклих осам година прошло преко 1800 студената који су на овај начин унапредили своје академско образовање и стекли вредно радно искуство.

Конкурс са свим детаљима о локацијама и позицијама за праксу, описом посла, условима за сваку позицију и потребним документима налази се на сајту Центра за развој каријере, на страници http://www.razvojkarijere.bg.ac.rs/bgpraksa

Ове године учествују: ЈКП „Београдски водовод и канализација“, ЈП Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда, ЈКП “Београђпут“, ЈКП Паркинг сервис, “ЈП "Београдска тврђава" ЈКП „Погребне услуге “, ЈКП „Ветерина Београд“, ЈКП"Зеленило Београд", Спортски центар „Олимп-Звездара, ЈКП „Инфостан технологије“ Београд, ЈКП "Градске пијаце", Туристичка организација Београда, Арена Београд, општине: Општине Гроцка, Вождовац, Младеновац, Савски венац, Земун, Нови Београд, Библиотека „Милутин Бојић“, Библиотека града Београда, Историјски архив Београда, Кућа Легата, БИТЕФ театар, Музеј града Београда, Музеј афричке уметности – збирка Веде и др Здравка Печара, Центар за ликовно образовање Шуматовачка, Библиотека “Димитрије Туцовић” Лазаревац, Завод за заштиту споменика културе, Дом омладине, Југословенско драмско позориште, Канцеларија за младе града Београда, Градско правобранилаштво града Београда, Служба за интерну ревизију града Београда, као и 15 секретаријата Градске управе.

Средином маја биће познати резултати првог круга селекције, а до краја маја и почетком јуна организовани интервјуи са студентима.

Ангажовање у програму носи и додатне /некумулативне/ ЕСПБ бодова као препозната релевантна ваннаставна активност студената Универзитета у Београду. Програм реализује од 2010. године Универзитет у Београду у сарадњи са Градом Београдом под називом Универзитетска радна пракса - БГПРАКСА - у јавним и јавним-комуналним предузећима града Београда, од 2011.године и у организационим јединицама Управе, а од 2012. године и у установама културе и општинама Града Београда.