ПРОГРАМ - ЈАНУАР 2019

Mesečni program Francuskog instituta u Srbiji

Уводна реч

2019!
Залази 2018, а 2019. је већ на видику. Желимо свима да почетак године лепо дочекате са својим породицама, пријатељима, ближњима. У 2019. Француски институт у Србији настојаће и даље да вам се приближи, где год да се налазите у Србији. Настављамо да пратимо пројекте ученика, студената, наставника, уметника, стваралаца, истраживача…као и свих ангажованих грађана који ће у овој години кренути у остварење малих или великих амбиција, личних или колективних, зарад своје, али и добробити заједнице и друштва у коме живимо.

Опширније

Studirajte-Site

Стипендије Владе Француске

Студент сте и желели бисте да студирате у Француској? Одаберите студијски програм нивоа мастер 2 или доктората, на француском или енглеском језику, на универзитету по вашем избору у Француској: у Ници, Тулузу, Лилу, Стразбуру, Паризу или било ком другом универзитетском граду у Француској.

Škola jezika

УПИС: 9 - 12. ЈАН / БЕОГРАД, НИШ, НОВИ САД

Школа језика

Курсеви француског језика за одрасле и за децу - класични курсеви, индивидуални часови, обуке за професионалце у Београду, Нишу и Новом Саду.

Prva godina studija u Francuskoj

ПРИЈАВА ДО : 1. ФЕБ / СРБИЈА

Прва година студија у Француској

Желите да упишете И годину основних студија у иностранству и будете део високообразовног система који нуди богатство и изузетан квалитет студијских програма? Одаберите Француску због квалитетних студија, које су признате у свету.

Street-art izložba: Saputnici

15. ЈАН - 11. ФЕБ / БЕОГРАД

Стреет-арт изложба: Сапутници

Кустос Владимир Палибрк окупио је француске и српске уметник Полар Беар-а, ТКВ, Сању Стојков и Александра Бунчића који су радили на биографијама једног броја животиња које су одиграле битне историјске улоге у развоју како људске цивилизације на глобалном плану, тако и малих локалних заједница и градова.

Naša istorija, naša sećanja

16. ЈАН - 13х / КРАГУЈЕВАЦ

Наша историја, наша сећања

Путујућа изложба посвећена сећању на пробој Солунског фронта, на ослобађање градова Србије 1918. и солидарност српских и француских војника и цивила у Првом светском рату.

Oпширније

Strip izložba: Ona se budi/BD égalité

16. ЈАН - 28. ФЕБ / НОВИ САД

Стрип изложба: Она се буди/BD égalité

Након Београда, Загреба и Љубљане, изложба стрип ауторки из Француске и региона долази у свом пуном сјају и у Нови Сад, где је током прошлог Викенда стрипа приказан тек један њен део.

Francuska Luja XIV i nova Rusija Petra Velikog

23. ЈАН - 18Х30 / БЕОГРАД

Француска Луја XIV и нова Русија Петра Великог

Циклус предавања: "Француска / Русија: епохални сусрети, пресудни сукоби". Предавања су отворена за сву франкофону публику (средњошколци, студенти, стручњаци, одрасли) жељну да боље швати савремени свет, уз анализу, са неопходне дистанце, упоредних живота Француске и Русије.

Oпширније

Specijalizacija za lekare i farmaceute u Francuskoj

ПРИЈАВА ДО 15. ЈАН / СРБИЈА

Специјализација за лекаре и фармацеуте у Француској

Дипломирани лекари и фармацеути могу да се пријаве за плаћену специјализацију у Француској.

Oпширније

Takmičenje za frankofonu pesmu 2019.

ПРИЈАВА ДО 20. ЈАН / СРБИЈА

Такмичење за франкофону песму 2019.

Дођите, доживите франкофонију и певајте на француском! Можете освојити боравак у Француској као и улазнице за угледне фестивале!

Такође...

Takmičenje u frankofonom diktatu 2019.

ПРИЈАВА ДО 15. ФЕБ / СРБИЈА

Такмичење у франкофоном диктату 2019.

Пријављивање школа на 18. по реду такмичење у франкофоном диктату отворено је до 15. фебруара 2019!

Godinu dana u Franš Konte-u

ПРИЈАВА ДО 18. ЈАН / СРБИЈА

Годину дана у Франш Конте-у

Сви ученици двојезичне наставе који су друга година, могу се обратити својим професорима француског и попунити пријаву, да би се пријавили на конкурс за одлазак у неку од француских гимназија.

Kinoklub u Beogradu!

16. и 23. ЈАН / БЕОГРАД

Киноклуб у Београду!

У биоскопској сали Француског института имате прилику да погледате пројекције филмова за децу и младе - 16. јануара, и за одрасле - 23. јануара, од 18х

Radionice Biram francuski

ПРИЈАВА ДО 31. ЈАН / СРБИЈА

Радионице Бирам француски

Пројекат "Бирам француски" омогућава школама да угосте француске лекторе, са циљем да изађу у сусрет ђацима. Шест лектора сваког петка путује по читавој Србији и организује радионице по школама.

Polagnje ispita DELF DALF

УПИС: 9 - 11. ЈАН / БЕОГРАД, НОВИ САД, НИШ

Полагње испита DELF DALF

Пријава за полагње испита DELF и DALF за стицање дипломе француског као страног језика коју издаје Министарство образовања Француске.

Polaganje za TCF DAP

УПИС: 9. И 10. ЈАН / БЕОГРАД

Полагање за TCF DAP

Тест нивоа француског језика биће организован у понедељак 28. јануара 2019.

Dečija radionica izrade nakita

12. ЈАН - 10х / НИШ

Дечија радионица израде накита

Народна библиотека „Стеван Сремац“ заједно са Француским институтом у Нишу, организује дечију радионицу израде накита.

Aktivnosti u medijateci u Nišu

15 - 18. ЈАН / НИШ

Активности у медијатеци

У јануару месецу, вредна екипа волонтера наше медијатеке у Нишу припремила је богат програм активности за све укусе и различите узрасте.

Animacije petkom: Kviz

25. ЈАН - 17х / БЕОГРАД

Анимације петком: Квиз

Анимације за децу и младе у медијатеци у Београду. Најбоље очекују награде, За узраст 11-15 година.

Oпширније

Затварање медијатека у периоду празника

• Београд / Ниш: субота 29.12.2018 - уторак 8.01.2019. Први радни дан: среда 9. јануар.
• Нови Сад: субота 22.12.2018 - уторак 8.01.2019. Први радни дан: среда 9. јануар.

Током празника чланови медијатека могу да листају дигиталну штампу, слушају музику, гледају филмове, одаберу неку књигу преко Culturetheque, наше дигиталне медијатеке.

Француски институт у Србији жели вам све најбоље у 2019. години!