КОНКУРС ЗА КРАТКИ ИСТРАЖИВАЧКИ БОРАВАК У ФРАНЦУСКОЈ!

До 10. септембра 2019.

Амбасада Француске и Француски институт у Србији додељују 2019. године, 10 стипендија за кратак боравак (до 18 дана) српским истраживачима који желе да остваре истраживачки пројекат са француским истраживачким тимом. Овај истраживачки боравак мора да се реализује у периоду од 15. октобра до 31. децембра. Стипендија покрива трошкове живота и смештаја у Француској, као и трошкове осигурања. Трошкови превоза на релација Србија - Француска нису покривени.

Циљна група: истраживачи свих нивоа који раде у истраживачком тиму у Србији (асистенти, докторанти, пост докторанти, истраживачи, предавачи, професори, информатичари, инжењери, лекари...).

Области истраживања:

Вештачка интелигенција (2)
Обновљиве врсте енергије (2)
Европска питања (2)
Урбанизам и одржива архитектура (2)
Историја и помирење (2)

Информације: