KONKURS ZA KRATKI ISTRAŽIVAČKI BORAVAK U FRANCUSKOJ!

Do 10. septembra 2019.

Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji dodeljuju 2019. godine, 10 stipendija za kratak boravak (do 18 dana) srpskim istraživačima koji žele da ostvare istraživački projekat sa francuskim istraživačkim timom. Ovaj istraživački boravak mora da se realizuje u periodu od 15. oktobra do 31. decembra. Stipendija pokriva troškove života i smeštaja u Francuskoj, kao i troškove osiguranja. Troškovi prevoza na relacija Srbija - Francuska nisu pokriveni.

Ciljna grupa: istraživači svih nivoa koji rade u istraživačkom timu u Srbiji (asistenti, doktoranti, post doktoranti, istraživači, predavači, profesori, informatičari, inženjeri, lekari...).

Oblasti istraživanja:

Veštačka inteligencija (2)
Obnovljive vrste energije (2)
Evropska pitanja (2)
Urbanizam i održiva arhitektura (2)
Istorija i pomirenje (2)

Informacije: