Student prodekan

je predstavnik studenata predviđen Statutom Fakulteta. Učestvuje u radu Dekanskog kolegijuma, Saveta i Nastavno-naučnog veća kada se razmatraju pitanja od studentskog interesa.
Student prodekan predlaže mere za unapređenje studentskog standarda i prati stanje u toj oblasti,  koordinira rad studenata na van nastavnim aktivnosti, koordinira rad studentskih organizacija na Fakultetu,
obavlja i druge poslove koji se odnose na studentska pitanja.

Studenta prodekana bira Savet Fakulteta, na predlog studentskog parlamenta Fakulteta, većinom glasova ukupnog broja članova na period od dve školske godine.

Student prodekan za mandatni period 2023/2025.

Milan Stanojević, modul Drumski saobraćaj

Studentski parlament Saobraćajnog fakulteta

Studentski parlament je zvanični organ fakulteta koji se bavi studentskim pitanjima i rešavanjem svih studentskih problema, zaštitom prava studenata, unapređenjem studentskog standarda, organizuje i sprovodi programe vannastavnih aktivnosti, ostvaruje studentsku međufakultetsku i međunarodnu saradnju itd. Predstavnici studentskog parlamenta imaju pravo da prisustvuju sednicama Nastavno-naučnog veća Fakulteta. Fakultet je dužan da obezbedi odgovarajuće prostorije i druge neophodne uslove za rad Studentskog parlamenta.

Prvi Studenstski parlament Saobraćajnog fakulteta konstituisan je u decembru 2006. godine. Studentski parlament Saobraćajnog fakulteta broji 15 članova iz reda studenata. Mandat članova Studentskog parlamenta je godinu dana, a izbori se održavaju u aprilu mesecu. Studentski parlament predlaže studenta prodekana i delegira predstavnike studenata u Savetu fakulteta, Naučno nastavnom veću i različitim komisijama koje se bave studentskim pitanjima. Sedište Studentskog parlamenta Saobraćajnog fakulteta je u kabinetu 227 na drugom spratu zgrade Fakulteta.

Studentski parlament svoj rad sprovodi u okviru sledećih resora:
1. Resor za nastavu i studentska pitanja

2. Resor za međunarodnu i međufakultetsku saradnju

3. Resor za saradnju sa privredom

4. Resor za promociju i odnose sa javnošću

5. Resor za sport

6. Resor za studentski standard i vannastvane aktivnosti

NAJVAŽNIJE ČINjENICE:

SAOBRAĆAJNI FAKULTET JE DEO UNIVERZITETA U BEOGRADU
  • Osnovan 13. septembra 1950. godine.
  • Najstariji fakultet ove vrste u Jugoistočnoj Evropi i jedini koji ima sveobuhvatne programe obrazovanja stručnjaka iz oblasti saobraćaja, transporta, komunikacija i logistike.
  • Na Saobraćajnom fakultetu studira oko 2300 studenata.

DO SADA

• diplomiralo preko 6000 studenata
  • magistriralo preko 200 kandidata
  • doktoriralo preko 100 kandidata.

ZAPOSLENO

• 150 nastavnika i saradnika
  • 70 članova nenastavnog osoblja.

RASPOLAŽE

• prostorom od 13.750 m2 prostora (amfiteatri, učionice, laboratorije, centri, kabineti, klubovi)
  • Bibliotekom sa čitaonicom (17.000 knjiga, 850 časopisa)
  • Računarskim centrom i računarskim učionicama za slobodan rad i obuku studenata