Izložba oldtajmera i električnih automobila 2023 - "Tragovi prošlosti na putu budućnosti"

Povodom obeležavanja 120 godina od dolaska prvog automobila u Srbiju, Univerzitet u Beogradu – Saobraćajni fakultet premijerno organizuje skup “Izložba oldtajmera i električnih automobila 2023”, sa sloganom - Tragovi prošlosti na putu budućnosti.

Cilj nam je da na platou ispred Saobraćajnog fakulteta (Voždovac, Vojvode Stepe 305) okupimo najsavremenija rešenja elektromobilnosti renomiranih svetskih proizvođača, kao i automobile koji će na reprezentativan način predstaviti epohu automobilizma koja je iza nas. Kao omaž nastojanju automobilske industrije, da razvija održivu i ekološki prihvatljivu mobilnost, za dan održavanja skupa izabran je 22.04.2023. godine - Međunarodni dan planete Zemlje.

Pored izlaganja modela automobila na platou ispred zgrade, u prostorijama Fakulteta biće organizovana predavanja i izložba o istorijatu automobilizma u Srbiji, kao i predavanja o elektromobilnosti.

Sa velikim zadovoljstvom vas pozivamo da budete deo prvog ovakvog skupa u ovom delu Evrope.

Preuzmite agendu skupa (PDF dokumet)