Dan bez automobila na Saobraćajnom fakultetu 22.09.2017.

Saobraćajni fakultet Univerziteta u Beogradu će ove godine uzeti učešće u tradicionalnoj Evropskoj manifestaciji "Evropska nedelja mobilnosti- European mobility week (EMW)" koja se održava od 16. do 22. septembra 2017. godine. Centralna manifestacija EMW je "Dan bez automobila - Car-Free Day" koji se širom Evrope održava 22. septembra.
Pozivamo sve zaposlene i studente Saobraćajnog fakulteta da 22. septembra 2017. godine dođu na Fakultet bez automobila koristeći alternativne vidove transporta, bicikl, pešačenje i/ili javni gradski transport.
Osnovna ideja je da oni koji se naučno i stručno bave održivom urbanom mobilnošću treba da budu i oni koji će pokazati posvećenost ovom cilju u praksi.

“If you know sustainable transport on the paper show you know it on the street”.