Potpisan Memorandum o saradnji sa Saobraćajnim fakultetom u Pekingu

Delegacija prestižnog Pekinškog Jiaotong Univerziteta boravila je u poseti našem fakultetu u periodu od 25. do 29. septembra 2018. godine. Delegaciju su predvodili profesori Saobraćajnog fakulteta u Pekingu, prof. dr Lingyun Meng, prodekan za međunarodnu saradnju i prof. dr Yun Jing, prodekan za osnovne studije. U razgovoru sa dekanom našeg fakulteta prof. dr Nebojšom Bojovićem istaknuta je važnost uspostavljanja akademske saradnje izveđu fakulteta i predloženi su konkretni oblici saradnje u oblastima školovanja studenata, naučnog usavršavanja nastavnika i realizacije zajedničkih istraživanja i projekata.

Peking1

Peking2

Poseta je predstavljala deo aktivnosti na projektu ‘’Istraživanje mogućnosti implementacije i funkcionisanja železničkog saobraćaja velikih brzina na prostoru Centralne i Istočne Evrope: Transfer znanja iz Kine i prilagođavanje evropskom železničkom tržištu’’. Projekat se realizuje u okviru bilateralnog programa naučne i tehnološke saradnje pod pokroviteljstvom Ministarstva obrazovanja, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije i Ministarstva nauke i tehnologije Narodne Republike Kine.

Peking3