Održana konferencija IC-SHARE u okviru projekta PANACEA

IC SHARE JPGPanacea logo transp

U okviru projekta PANACEA (Fond za nauku Republike Srbije, Program: Ideje), u kome Saobraćajni fakultet učestvuje zajedno sa Fakultetom organizacionih nauka i Ekonomskim fakultetom Univerziteta u Beogradu, 10. i 11. maja 2024. godine održana je prva Internacionalna konferencija o ekonomiji deljenja i savremenim poslovnim modelima: Teorija i praksa –“IC-SHARE 2024”

Konferencija je okupila više od 100 naučnika i istraživača iz oblasti ekonomije deljenja i platformske ekonomije. U okviru 10 tematskih sekcija, uključujući i nove poslovne modele u olasti transporta i mobilnosti, predstavljeno je 39 radova. Posebnu pažnju je privuklo učešće vodećih evropskih istraživača u ulozi pozivnih predavača, kao i urednika vodećih međunarodnih časopisa (Technovation i International Marketing Review).

Više o konferenciji IC-SHARE i projektu PANACEA  na https://panacea-ideje.rs/