Prilika za studentsku stručnu praksu u javnoj upravi

Studenti zainteresovani da stručnu praksu u akademskoj 2022/2023. godini realizuju u javnoj upravi biće u prilici da 9. novembra na onlajn Sajmu studentske stručne prakse saznaju više o ponudi gotovo 800 mesta za praksu u 56 organa javne uprave.

Sajam počinje u 10 časova i kreiran je kao jednodnevni onlajn događaj na posebnoj platformi koja posetioce vodi kroz virtuelno zdanje Narodne skupštine Republike Srbije.

Izgled platforme spolja

Izgled platforme Velika sala

Tokom Sajma studenti će biti u prilici da prate prezentacije organa i univerziteta na njihovim virtuelnim štandovima, prisustvuju tematskim tribinama o stručnoj praksi i zapošljavanju u javnoj upravi, kao i da direktno komuniciraju sa predstavnicima organa i univerziteta koji učestvuju na Sajmu.

Izgled platforme info pult

Izgled platforme štandovi

Organizator Sajma je Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave uz podršku EU projekta „Vidljivost i komuniciranje reforme javne uprave“.

Za više informacija o studentskoj stručnoj praksi u javnoj upravi i programu Sajma posetite https://strucnapraksa.mduls.gov.rs/