UPIS PRIPADNIKA ROMSKE NACIONALNE MANjINE

Kandidati, pripadnici romske nacionalne manjine mogu konkurisati za upis na studijske programe Univerziteta u Beogradu i kroz Program afirmativnih mera upisa koje je donela Vlada Republike Srbije, a koje sprovodi Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

Ovaj program podrazumeva podršku kandidatima prilikom upisa na studijski program, kao i tokom studija.

Detalji o upisu kandidata, pripadnika romske nacionalne manjine kroz Program afirmativnih mera upisa pripadnika romske nacionalne manjine.

Ovi kandidati prilažu fakultetu, pored propisane dokumentacije i Izjavu da su pripadnici romske nacionalne manjine i Preporuku Nacionalnog saveta romske naiconalne manjine.