УПОЗОРЕЊЕ!!!

На имејл адресе многих јавних установа и фирми у Србији стижу електронске поруке са наводног имејла Института за јавно здравље Србије: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. где се од корисника тражи да отворе зип фајл који се налази у прилогу и попуни образац. Реч је ПРЕВАРИ, такозваној phishing кампањи где се пошиљалац представља као овлашћено лице Института и наводи да ће се бесплатно делити заштитна опрема против Covid-19.

Уколико сте добили овај мејл, НИКАКО га не отварајте (посебно прилог у зип формату) и исти одмах пријавите Одељењу за високотехнолошки криминал МУП Србије на имејл: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Више информација можете прочитати у саопштењу Министарства унутрашњих послова.