Велико нам је задовољство да вас позовемо на предавање под називом "Motorway tidal flow lane control" које це одржати др Константинос Ампоунтолас, предавач са Универзитета у Глазгову.

Предавање ће се одржати у уторак, 3.јула 2018. год у 11 часова, у сали 128.

Апстракт предавања и кратку биографију можете погледати овде.

Transformation of the National Airspace System and ATM in the US
and
Current Problems Driving the Need for Trajectory Based Operations

Technical Exchange Session

24 July 2018

Venue: University of Belgrade – Faculty of Transport and Traffic Engineering
Vojvode Stepe 305, Belgrade, Room 128

Speaker: Almira Ramadani
Manager, NextGen Operations Analysis, Federal Aviation Administration – FAA
Alumna University of Belgrade – Faculty of Transport and Traffic Engineering

Presentations

A Detailed Look at the Current Problems Driving the Need for TBO

Programme

13:00 Welcome address – University of Belgrade representative

13:05 – 14:00 Transformation of the National Airspace System and Air Traffic Management in the US

14.00 – 15.00 Current Problems Driving the Need for Trajectory Based Operations

15.00 – 15.55 Discussion

15.55 – 16.00 Closing address

16:00 – 17:00 Farewell drinks and networking opportunity

Participation is free of charge, but registration is mandatory: please send an email including your name, affiliation and job title to: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели., before 19 July 2018.

Саобраћајни факултет Универзитета у Београду - Модул за саобраћајно инжењерство организује 12. научно-стручну конференцију са међународним учешћем о техникама у саобраћајном инжењерству. Окупићемо се под новим називом „ТЕСи - ТЕхнике Саобраћајног Инжењерства“ настављајући традицију саветовање ТЕС која је први пут одржано шездесетих година прошлог века.

Теме Конференције су део наредних програмских области:

• Регулисање и управљање саобраћајем
  • Планирање саобраћаја
  • Саобраћајно пројектовање
  • Теорија тока, капацитет путева и вредновање у саобраћају
  • Експлоатација и управљање путевима
  • Паркирање
  • Интелигентни транспортни системи и нове технологије

Конференција ће се одржати 18. и 19. 10. 2018. године у хотелу Фонтана, Врњачка Бања.

Све информације о саветовању, учествовању и пријави можете добити на адреси: http://tesi.sf.bg.ac.rs/

Трећи српски конгрес о путевима одржаће се 14. и 15. јуна 2018. године у Београду, у хотелу Crowne Plaza. Подсећамо вас да су Први српски конгрес о путевима, одржан јуна 2014. године, као и Други српски конгрес о путевима, одржан јуна 2016. године (конгреси се одржавају сваке друге године), били изузетно успешни и да су оба пута окупили по више од 300 учесника и подстицали размену искустава и знања путарске заједнице ширег региона.

Путеви обликују живот модерног друштва и одређују токове будућег развоја. Кроз однос друштва према путевима, као и кроз однос путева према природи, огледа се однос друштва према својој околини али и према себи самом. Одговорно одлучивање, засновано на новим технологијама планирања и пројектовања, као и грађење, базирано на модерним техникама материјализације пројектних замисли, добре идеје преточиће у још бољу путну инфраструктуру. Ове непобитне чињенице обликују и теме предстојећег конгреса о путевима:

• Планирање и пројектовање – Примери и искуства
  • Планирање и пројектовање - Нове технологије
  • Управљање, грађење и одржавање путева
  • ITS и нове технологије у саобраћају
  • Ефикасност и безбедност саобраћаја на путевима
  • Одрживи развој и заштита животне средине

Све потребне информације о конгресу можете наћи на интернет презентацији: www.kongresoputevima.rs на којој се врши пријављивање учесника.

Предавање: ПРИКАЗ МОГУЋНОСТИ ТЕХНОЛОГИЈА "ТРАМ-ТРАИН", ће се одржати дана 31.05.2018. године у 13:00 часова, на Саобраћајном факултету у Београду, сала 128. Предавање ће одржати експерт из ове области Градимир Стефановић, дипл.инж.саоб, који ради у компанији "GSTC ltd" из Лондона и који је председник радне групе за "TRAM-TRAIN" у Међународној унији за јавни превоз ("UITP").

Најаву можете погледати овде.

Позивамо заинтересоване студенте, наставнике и сараднике на предавање: "Challenges of the Aerospace and Defence Industry: from the cold war to nowadays" које ће одржати господин Cesar Sanchez Lopez, Airbus vice-president South Eastern Europe & Israel.

Предавање ће се одржати 29.5.2018. године у сали 128, с почетком у 11.30ч.