Позивамо Вас на Саобраћајни факултет Универзитета у Београду,  27. септембра 2018.г., где се први пут организује OPEN DAY/Отворен дан за потенцијалне студенте мастер академских студија и њихове послодавце.

Задовољство нам је да Вас позовемо на презентацију софтверских производа компаније Schlothauer & Wauer GmbH, која ће се одржати у среду 26.09.2018. године са почеком у 10:00 часова на Саобраћајном факултету у Београду. у сали 128.
Агенда презентације;
10:00ч-15:30ч - Планирано време трајање презентације
10:00ч-10:30ч - Уводна реч: Ко смо ми, кључни пројекти и купци
10:30ч-11:00ч - Преглед Lise и Anna (кључне карактеристике и предности)
11:00ч-12:30ч - Основне функционалности са Q & А Lisa
12:30ч-13:30ч - Пауза
13:30ч-14:00ч - Напредне функције са Q & А од Lisa
14:00ч-15:30ч - Anna карактеристике, функционалности, системска интеграција
Очекујемо Ваш долазак и учешће у презентацији

Организатори презентације:
Саобраћајни факултет Универзитета у Београду, Модул за саобраћајно инженерство

Schlothauer & Wauer GmbH
SWARCO LEA д.o.o.
Elcom. д.o.o.

Свечани дочек бруцоша ће бити одржан 01.10.2018. године, са почетком у 09 часова у амфитеатру 125.

Позивамо све наставнике и сараднике  и ненаставно особље Саобраћајног факултета на свечани дочек Бруцоша.

Молимо бруцоше  или студент прве гoдине да отворе електронски индекс у просторијама стдентског парламента (сала 227) и да присуствују  презнтацији изборних предмета зимског семестра 24.09.2018. године до 28.09.2018. године.

За бруцоше који су први пут уписали прву годину студија у шк. 2018/2019, бирају изборни предмет првог семестра за слушање и полагање, а за изборни предмет другог семестра изабирају генеричко име ПРВА ГОДИНА ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТ 2.

ДОБРОДОШЛИ!

Немачка хемијска компанија БАСФ под покровитељством кабинета министра за иновације и технолошки развој Републике Србије расписује конкурс за бесповратно финансирање научно-истраживачких пројеката студената свих година основних, мастер, докторских и специјалистичких студија.

Ово обухвата финансијску подршку уз помоћ које студенти могу развити или унапредити прототип неког решења - новог или постојећег, финансирати истраживање неопходно за даљи развој пројекта или истраживачког рада, развити апликацију или тестирати изводљивост идеје/ производа и сл.

Предуслов за учешће је да пројекат доприноси унапређењу одрживе будућности у било ком аспекту, пратећи области наведене у опису конкурса, које је детаљније могуће пронаћи на веб сајту пројекта.

Циљ организатора је да омогући студентима да материјална средства не буду препрека за развој њихових пројеката, већ помоћ у њиховој реализацији, било у делу пројекта или у целини.

Конкурс неће правити разлику између финансирање пројеката које студент реализује у оквиру редовних академских активности (нпр. студентско инстраживање, развој прототипа у оквиру израде мастер рада и сл.) и пројеката које студенти развијају самоиницијативно (стартап идеје и сл.).

Приликом пријаве на конкурс, кандидати морају да представе пројекат у целини, а не само појединачни део пројекта за који би се неопходна средства утрошила, како би се могао проценити значај пројекта у целини и његових ефеката, према критеријумима наведеним у конкурсној документацији.

Укупан новчани фонд конкурса износи 875.000 динара, а пријаве за учешће су отворене до 11. новембра 2018. године у поноћ.

Све информације о конкурсу и упутство за пријављивање доступни су на сајту www.startupscience.rs.

Велико нам је задовољство да вас позовемо на предавање под називом "Motorway tidal flow lane control" које це одржати др Константинос Ампоунтолас, предавач са Универзитета у Глазгову.

Предавање ће се одржати у уторак, 3.јула 2018. год у 11 часова, у сали 128.

Апстракт предавања и кратку биографију можете погледати овде.