УПИС ДРЖАВЉАНА СРБИЈЕ КОЈИ ИМАЈУ СТРАНЕ СРЕДЊОШКОЛСКЕ ИСПРАВЕ

Држављанин Републике Србије који је стекао страну средњошколску исправу, односно,који је завршио средњу школу у иностранству (или неки од разреда средње школе у иностранству)или је завршио програм међународне (ИБ) матуресе уписујепод једнаким осталим условима као и други кандидати, ако мусе нострификује страна школска исправа.Држављани Републике Србије који су стекли стране средњошколске исправе или су завршили програм међународне матуре и који немају решење о нострификацији дипломе могу се пријавити са потврдом да су поднели средњошколска документа на нострификацију.

Посебно, држављани Републике Србије који су у шк. 2019/20. години стекли стране средњошколске исправе или су завршили програм међународне матуре могу да конкуришу у другом уписном року за посебна буџетска места одређена Одлуком Владе за држављане Републике Србије који су стекли страну средњошколску исправу, односно завршили средњу школуу иностранству.Ови кандидати такође, морају да имају решење о нострификацији дипломе или потврду да су поднели средњошколска документа на нострификацију