Студент продекан

је представник студената предвиђен Статутом Факултета. Учествује у раду Деканског колегијума, Савета и Наставно-научног већа када се разматрају питања од студентског интереса.
Студент продекан предлаже мере за унапређење студентског стандарда и прати стање у тој области,  координира рад студената на ван наставним активности, координира рад студентских организација на Факултету,
обавља и друге послове који се односе на студентска питања.

Студента продекана бира Савет Факултета, на предлог студентског парламента Факултета, већином гласова укупног броја чланова на период од две школске године.

Студент продекан за мандатни период 2023/2025.

Милан Станојевић, модул Друмски саобраћај

Студентски парламент Саобраћајног факултета

Студентски парламент је званични орган факултета који се бави студентским питањима и решавањем свих студентских проблема, заштитом права студената, унапређењем студентског стандарда, организује и спроводи програме ваннаставних активности, остварује студентску међуфакултетску и међународну сарадњу итд. Представници студентског парламента имају право да присуствују седницама Наставно-научног већа Факултета. Факултет је дужан да обезбеди одговарајуће просторије и друге неопходне услове за рад Студентског парламента.

Први Студенстски парламент Саобраћајног факултета конституисан је у децембру 2006. године. Студентски парламент Саобраћајног факултета броји 15 чланова из реда студената. Мандат чланова Студентског парламента је годину дана, а избори се одржавају у априлу месецу. Студентски парламент предлаже студента продекана и делегира представнике студената у Савету факултета, Научно наставном већу и различитим комисијама које се баве студентским питањима. Седиште Студентског парламента Саобраћајног факултета је у кабинету 227 на другом спрату зграде Факултета.

Студентски парламент свој рад спроводи у оквиру следећих ресора:
1. Ресор за наставу и студентска питања

2. Ресор за међународну и међуфакултетску сарадњу

3. Ресор за сарадњу са привредом

4. Ресор за промоцију и односе са јавношћу

5. Ресор за спорт

6. Ресор за студентски стандард и ваннастване активности

НАЈВАЖНИЈЕ ЧИЊЕНИЦЕ:

САОБРАЋАЈНИ ФАКУЛТЕТ JE ДЕО УНИВЕРЗИТЕТА У БЕОГРАДУ
  • Основан 13. септембра 1950. године.
  • Најстарији факултет ове врсте у Југоисточној Европи и једини који има свеобухватне програме образовања стручњака из области саобраћаја, транспорта, комуникација и логистике.
  • На Саобраћајном факултету студира око 2300 студената.

ДО САДА

• дипломирало преко 6000 студената
  • магистрирало преко 200 кандидата
  • докторирало преко 100 кандидата.

ЗАПОСЛЕНО

• 150 наставника и сарадника
  • 70 чланова ненaставног особља.

РАСПОЛАЖЕ

• простором од 13.750 m2 (амфитеатри, учионице, лабораторије, центри, кабинети, клубови)
  • Библиотеком са читаоницом (17.000 књига, 850 часописа)
  • Рачунарским центром и рачунарским учионицама за слободан рад и обуку студената