Publikacije u časopisima sa liste ISI Thomson Routers

Nastavno osoblje Univerziteta u Beogradu – Saobraćajnog fakulteta svakodnevno svojim radom promoviše saobraćajnu struku u punom svetlu. Tako je i sa naučnim radovima, koje su naši zaposleni publikovali u eminentnim časopisima koji se nalaze na ISI Thomspon Reuters listi. Objavljivanjem ovih radova verifikovana je izvrsnost koju poseduje fakultet sa svojim naučnim radnicima. Računajući od 1996.te godine zaposlni na fakultetu su objavili oko 350 naučnih radova u eminentnim časopisima iz kategorija M21, M22 i M23, od kojih neki od radovi imaju citiranost i preko 100 citata. Sa druge strane, objavljivanjem ovako velikog broja radova naš fakultet je u značajnoj meri doprineo da Univerzitet u Beogradu stigne na tzv. ''šangajsku listu'' najboljih univerzitea u svetu i to na poziciji od 300-400 mesta pomenute liste.

Naučni radovi publikovani u časopisima koji se nalaze na ISI Thompson Reuters listi