Menadžment i ekonomija u transportu i komunikacijama (MMT)

Mogućnost nadogradnje i obogaćivanja znanja stečenih na osnovnim studijama kroz povezivanje saobraćajnog inženjerstva s disciplinama kao što su menadžment i ekonomija na Saobraćajnom fakultetu počinje 1989. godine uvođenjem profila magistarskih studija Ekonomika saobraćaja i transporta. Reformom iz 1994. godine na magistarskim i specijalističkim studijama ustanovljen je smer Menadžment u saobraćaju i transportu, na kome je magistriralo 14, a specijalističke studije završila su četiri kandidata. Rukovodilac smera je najpre bio prof. dr Vujadin Vešović, a zatim prof. dr Snežana Pejčić Tarle. Tragom prethodnih iskustava i uspeha, novom reformom 2005. godine ustanovljen je modul master studija Menadžment i ekonomija u transportu i komunikacijama. Rukovodilac Modula je do 2014. godine bila prof. dr Snežana Pejčić Tarle, kada ovu funkciju preuzima prof. dr Nebojša Bojović.

Ključno obeležje ovog modula jeste multidisciplinarnost, tj. kombinovanje inženjerskih znanja i veština s dostignućima u oblasti menadžmenta, ekonomije, operacionih istraživanja, organizacije, prava i drugih nauka. Cilj jeste da se studenti osposobe da upravljaju procesima u saobraćaju poznajući sve aspekte njihove realizacije i potrebne resurse. Kao takav, modul Menadžment u transportu i komunikacijama predstavlja profesionalnu i naučnu odskočnicu, kako za studente Saobraćajnog fakulteta, tako i za njihove kolege koji su osnovne studije završili na drugim tehničkim fakultetima ili na fakultetima ekonomskih i organizacionih nauka. Na Modulu se neguje saradnja i timski rad studenata s različitih fakulteta kao priprema za buduće radno okruženje koje će svakako karakterisati prisustvo različitih obrazovnih profila. Na modulu Menadžment i ekonomija u transportu i komunikacijama do sada je diplomiralo 160 studenata.

Struktura nastavnog plana modula Menadžment i ekonomija u transportu i komunikacijama (MMT)

mas mmt cir