Poštanski saobraćaj i informacione tehnologije (MPS)

Savladavanjem strukture nastavnog plana modula Poštanski saobraćaj i informacione tehnologije na master akademskim studijama student stiče predmetno-specifične sposobnosti koje su u funkciji kvalitetnog obavljanja stručne i naučne delatnosti, posebno iz oblasti poštanskog saobraćaja.

Master inženjer saobraćaja za poštanski saobraćaj i informacione tehnologije osposobljen je za oblasti: analiza odlika digitalne ekonomije, definisanje novih organizacionih formi i primena marketinških tehnika i strategije na Internetu, funkcionisanje elektronskog bankarstva, analiza telekomunikacionih sistema u saobraćaju, kreiranje modela kvaliteta u telekomunikacionim mrežama i poštanskom saobraćaju, kreiranje strateških planova u oblasti poštanskog saobraćaja, upravljanje razvojem poslovne inteligencije uslužnih mreža, formulisanje i rešavanje realnih višekriterijumskih zadataka iz oblasti saobraćaja, transporta, logistike i komunikacija, izrada simulacionih modela, predviđanje ponašanja tržišta u odnosu na novi ponuđeni servis ili proizvod. Takođe, studenti će biti osposobljeni za nastavak školovanja na doktorskim studijama.

Master inženjer saobraćaja za poštanski saobraćaj i informacione tehnologije ima širok spektar mogućnosti zaposlenja: javni i privatni poštanski operatori, poslovne banke, regulatorne agencije, nadležna ministarstva i državna uprava, logističke i programerske kompanije, marketinške agencije, itd.

Takođe, svršeni student ovog modula može dobiti sledeće stručne licence koje izdaje Inženjerska komora Srbije: odgovorni projektant telekomunikacionog saobraćaja i mreža (Licenca br. 369) i odgovorni izvođač radova u sistemima telekomunikacionog saobraćaja i mreža (Licenca br. 469).

Struktura nastavnog plana modula Poštanski saobraćaj i informacione tehnologije (MPS)

mas ps cir