Поштански саобраћај и информационе технологије (МПС)

Савладавањем структуре наставног плана модула Поштански саобраћај и информационе технологије на мастер академским студијама студент стиче предметно-специфичне способности које су у функцији квалитетног обављања стручне и научне делатности, посебно из области поштанског саобраћаја.

Мастер инжењер саобраћаја за поштански саобраћај и информационе технологије оспособљен је за области: анализа одлика дигиталне економије, дефинисање нових организационих форми и примена маркетиншких техника и стратегије на Интернету, функционисање електронског банкарства, анализа телекомуникационих система у саобраћају, креирање модела квалитета у телекомуникационим мрежама и поштанском саобраћају, креирање стратешких планова у области поштанског саобраћаја, управљање развојем пословне интелигенције услужних мрежа, формулисање и решавање реалних вишекритеријумских задатака из области саобраћаја, транспорта, логистике и комуникација, израда симулационих модела, предвиђање понашања тржишта у односу на нови понуђени сервис или производ. Такође, студенти ће бити оспособљени за наставак школовања на докторским студијама.

Мастер инжењер саобраћаја за поштански саобраћај и информационе технологије има широк спектар могућности запослења: јавни и приватни поштански оператори, пословне банке, регулаторне агенције, надлежна министарства и државна управа, логистичке и програмерске компаније, маркетиншке агенције, итд.

Такође, свршени студент овог модула може добити следеће стручне лиценце које издаје Инжењерска комора Србије: одговорни пројектант телекомуникационог саобраћаја и мрежа (Лиценца бр. 369) и одговорни извођач радова у системима телекомуникационог саобраћаја и мрежа (Лиценца бр. 469).

Структура наставног плана модула Поштански саобраћај и информационе технологије (МПС)

mas ps cir