Logistika (MLO)

Nastavni plan i program master studija na modulu Logistika predstavlja logičan nastavak osnovnih studija. Cilj studijskog programa jeste da studenti prošire postojeća i steknu nova stručna znanja iz oblasti: intermodalnog transporta, logističkih centara, poslovne logistike, logističkih provajdera, lanaca snabdevanja, intralogistike, skladišnih sistema, pretovarnih procesa, city logistike, logistike povratnih tokova, finansija u logistici i dr. U toku studija studenti ovladaju odgovarajućim metodologijama, modelima, metodama i alatima, koje uspešno mogu koristiti pri rešavanju konkretnih logističkih problema. Po završetku studija osposobljeni su da planiraju, projektuju, organizuju i upravljaju logističkim procesima i sistemima u različitim kompanijama i privrednim subjektima. Strukturu nastavnog plana čini 19 predmeta koji su svrstani u dva izborna bloka. Studijski program koncipiran je po ugledu na najprestižnije univerzitete u svetu koji se bave obrazovanjem master inženjera i menadžera iz oblasti logistike i lanaca snabdevanja. S druge strane, nastavni plan je odgovor na potrebe tržišta i privrede, što studentima obezbeđuje brzo zapošljavanje i napredovanje u karijeri. Kroz stručnu praksu, izradu projektnih zadataka i master radova studenti primenjuju stečena znanja i veštine, a istovremeno stiču i različita praktična iskustva. Studije na ovom modulu upisuje oko 30 studenata godišnje i svi studenti zaposle se već u toku studija. Do sada je studije završilo preko 149 master inženjera.

Struktura nastavnog plana modula Logistika (MLO)

mas lo cir