Логистика (МЛО)

Наставни план и програм мастер студија на модулу Логистика представља логичан наставак основних студија. Циљ студијског програма јесте да студенти прошире постојећа и стекну нова стручна знања из области: интермодалног транспорта, логистичких центара, пословне логистике, логистичких провајдера, ланаца снабдевања, интралогистике, складишних система, претоварних процеса, city логистике, логистике повратних токова, финансија у логистици и др. У току студија студенти овладају одговарајућим методологијама, моделима, методама и алатима, које успешно могу користити при решавању конкретних логистичких проблема. По завршетку студија оспособљени су да планирају, пројектују, организују и управљају логистичким процесима и системима у различитим компанијама и привредним субјектима. Структуру наставног плана чини 19 предмета који су сврстани у два изборна блока. Студијски програм конципиран је по угледу на најпрестижније универзитете у свету који се баве образовањем мастер инжењера и менаџера из области логистике и ланаца снабдевања. С друге стране, наставни план је одговор на потребе тржишта и привреде, што студентима обезбеђује брзо запошљавање и напредовање у каријери. Кроз стручну праксу, израду пројектних задатака и мастер радова студенти примењују стечена знања и вештине, а истовремено стичу и различита практична искуства. Студије на овом модулу уписује око 30 студената годишње и сви студенти запосле се већ у току студија. До сада је студије завршило преко 149 мастер инжењера.

Структура наставног плана модула Логистика (МЛО)

mas lo cir