Železnički saobraćaj i transport (MŽE)

Studenti se obučavaju i osposobljavaju za rad savremenim softverskim alatima i informacionim tehno logijama,  kao i za primenu različitih tehnika modeliranja kako bi u praksi postigli visok nivo kvaliteta  saobraćajne usluge i maksimizirali performanse železničkih sistema. Nastava pruža studentima napredna znanja o železničkom saobraćaju i transportu, upoznavanjem s aktuelnim trendovima razvoja  železničkih sistema,  kao i naprednim tehnikama planiranja, projektovanja i upravljanja, uključujući i metodologije regulative, aspekte prava, ekonomije i politike. Odabirom predmeta na master studijama studenti usavršavaju znanja iz oblasti njihovog interesovanja. Završetkom školovanja na modulu za Železnički saobraćaj i transport,  master inženjeri saobraćaja mogu da se zaposle pre svega u delatnostima upravljanja železničkom infrastrukturom i železničkim prevozom u domaćim, kao i u širim regionalnim i međunarodnim okvirima. Master inženjeri modula Železnički saobraćaj i transport stiču neophodno  visoko obrazovanje i stručno zvanje za dobijanje licenci odgovorni projektant železničkog saobraćaja i  transporta (Licenca br. 368),  odgovorni izvođač železničkog saobraćaja i transporta (Licenca br. 468) i odgovorni urbanista za rukovođenje izradom urbanističkih planova za saobraćajnice (Licenca br. 202).  Najbolji studenti stiču znanja i veštine da školovanje nastave na prestižnim svetskim univerzitetima.

Kvalitet programa i rada ovog modula potvrđen je i priznat i u inostranstvu.  Ovo je najbolje pokazano  pozitivnim primerima naših master studenata koji su školovanje ili razvoj karijere nastavili u inostranstvu: u Holandiji (TU Delft),  Španiji (MIT Zaragoza), SAD-u (University of Utah, New Jersey Institute of Technology), Nemačkoj (TU Darmstadt), a nekoliko njih je profesionalne karijere nastavilo u Johanesburgu i Nemačkoj (DeutscheBahn), zatim u Mađarskoj (CAF) itd.

Struktura nastavnog plana modula Železnički saobraćaj i transport (MŽE)

mas ze cir