Железнички саобраћај и транспорт (МЖЕ)

Студенти се обучавају и оспособљавају за рад савременим софтверским алатима и информационим техно логијама,  као и за примену различитих техника моделирања како би у пракси постигли висок ниво квалитета  саобраћајне услуге и максимизирали перформансе железничких система. Настава пружа студентима напредна знања о железничком саобраћају и транспорту, упознавањем с актуелним трендовима развоја  железничких система,  као и напредним техникама планирања, пројектовања и управљања, укључујући и методологије регулативе, аспекте права, економије и политике. Одабиром предмета на мастер студијама студенти усавршавају знања из области њиховог интересовања. Завршетком школовања на модулу за Железнички саобраћај и транспорт,  мастер инжењери саобраћаја могу да се запосле пре свега у делатностима управљања железничком инфраструктуром и железничким превозом у домаћим, као и у ширим регионалним и међународним оквирима. Мастер инжењери модула Железнички саобраћај и транспорт стичу неопходно  високо образовање и стручно звање за добијање лиценци одговорни пројектант железничког саобраћаја и  транспорта (Лиценца бр. 368),  одговорни извођач железничког саобраћаја и транспорта (Лиценца бр. 468) и одговорни урбаниста за руковођење израдом урбанистичких планова за саобраћајнице (Лиценца бр. 202).  Најбољи студенти стичу знања и вештине да школовање наставе на престижним светским универзитетима.

Квалитет програма и рада овог модула потврђен је и признат и у иностранству.  Ово је најбоље показано  позитивним примерима наших мастер студената који су школовање или развој каријере наставили у иностранству: у Холандији (TU Delft),  Шпанији (MIT Zaragoza), САД-у (University of Utah, New Jersey Institute of Technology), Немачкој (TU Darmstadt), а неколико њих је професионалне каријере наставило у Јоханесбургу и Немачкој (DeutscheBahn), затим у Мађарској (CAF) итд.

Структура наставног плана модула Железнички саобраћај и транспорт (МЖЕ)

mas ze cir