Erasmus+ нови конкурс од 1.8.2016. године

Поштовани,

У оквиру програма Erasmus +, KA1, Универзитет у Београду потписао је Интер-институционални споразум са следећим универзитетима:

1. Duale Hochschule Baden-Württemberg (DHBW) Heilbronn
  19. University of Rijeka
  20. University of Graz
  21. University of Giessen

Информацијама о броју мобилности располаже ЕСПБ координатор на сваком факултету.

Почетак пријаве за стипендију:  01. август 2016. године

У оквиру Mobion-a  и OPEN CALLS на врху сајта можете да видите трајање конкурса (али тек од 1.8.) за сваки партнер универзитет (трајање је у зависности од универзитета до 14.10. а за поједине универзитете и до средине новембра).

СВИ КАНДИДАТИ ИМАЈУ ОБАВЕЗУ ДА СЕ ПРВО И УРЕДНО ПРИЈАВЕ НА ПЛАТФОРМУ MOBION СА НЕОПХОДНОМ ДОКУМЕНТАЦИЈОМ:

Напомињем да документа треба да буду на енглеском језику, а потврде о запослењу и потврде за студенте да су уписани на матичном факултету УБ треба да буду и преведене и оверене од стране судског тумача за енглески језик (на MOBION се поставља оригинална српска потврда и оверен превод судског тумача као један фајл). Исто тако молимо да се наведе тачан период боравка на партнер институцији. Исто тако молим да кандидати испуне услове у погледу нивоа знања језика на партнер институцијама и да приложе сертификат о знању језика заједно са апликацијом на Mobion-u.

Затим матични факултет врши рангирање кандидата и коначну листу предлога шаље ректорату УБ (у прилогу је пример дописа, који факултети достављају ректорату).

На крају ректорат УБ шаље партнер институцијама званично писмо номинације кандидата са УБ.

Молим Вас да имате у виду да коначну одлуку доносе колеге са партнер универзитета, тако да ниједан факултет нема загарантовано место за мобилност. Другим речима, неки од поменутих факултета могу добити више од једне мобилности - све у зависности од квалитета кандидата и заинтересованости универзитета из иностранства да приме кандидата(е).

МОЛИМ ВАС ДА СЕ КАНДИДАТИ ПРИДРЖАВАЈУ ЗА РОК КОНКУРИСАЊА ЈЕР ПРОДУЖЕЊА НЕЋЕ БИТИ.

Дато је довољно времена да се сви заинтересовани кандидати уредно пријаве, контактирају координаторе на факултетима и да факултети доставе писмо номинације о изабраним кандидатима са својих факултета у ректорат.

ВАЖНА НАПОМЕНА:

Learning agreement за студенте потписује декан Факултета.

Mobility agreement за Staff for teaching i Staff for training потписује ПРОРЕКТОР ПРОФ. Др. ИВАНКА ПОПОВИЋ.

За све потребне информације обратити се Проф. др Милици Калић од 27.06.2016. године