Erasmus+ novi konkurs od 1.8.2016. godine

Poštovani,

U okviru programa Erasmus +, KA1, Univerzitet u Beogradu potpisao je Inter-institucionalni sporazum sa sledećim univerzitetima:

1. Duale Hochschule Baden-Württemberg (DHBW) Heilbronn
  19. University of Rijeka
  20. University of Graz
  21. University of Giessen

Informacijama o broju mobilnosti raspolaže ESPB koordinator na svakom fakultetu.

Početak prijave za stipendiju:  01. avgust 2016. godine

U okviru Mobion-a  i OPEN CALLS na vrhu sajta možete da vidite trajanje konkursa (ali tek od 1.8.) za svaki partner univerzitet (trajanje je u zavisnosti od univerziteta do 14.10. a za pojedine univerzitete i do sredine novembra).

SVI KANDIDATI IMAJU OBAVEZU DA SE PRVO I UREDNO PRIJAVE NA PLATFORMU MOBION SA NEOPHODNOM DOKUMENTACIJOM:

Napominjem da dokumenta treba da budu na engleskom jeziku, a potvrde o zaposlenju i potvrde za studente da su upisani na matičnom fakultetu UB treba da budu i prevedene i overene od strane sudskog tumača za engleski jezik (na MOBION se postavlja originalna srpska potvrda i overen prevod sudskog tumača kao jedan fajl). Isto tako molimo da se navede tačan period boravka na partner instituciji. Isto tako molim da kandidati ispune uslove u pogledu nivoa znanja jezika na partner institucijama i da prilože sertifikat o znanju jezika zajedno sa aplikacijom na Mobion-u.

Zatim matični fakultet vrši rangiranje kandidata i konačnu listu predloga šalje rektoratu UB (u prilogu je primer dopisa, koji fakulteti dostavljaju rektoratu).

Na kraju rektorat UB šalje partner institucijama zvanično pismo nominacije kandidata sa UB.

Molim Vas da imate u vidu da konačnu odluku donose kolege sa partner univerziteta, tako da nijedan fakultet nema zagarantovano mesto za mobilnost. Drugim rečima, neki od pomenutih fakulteta mogu dobiti više od jedne mobilnosti - sve u zavisnosti od kvaliteta kandidata i zainteresovanosti univerziteta iz inostranstva da prime kandidata(e).

MOLIM VAS DA SE KANDIDATI PRIDRŽAVAJU ZA ROK KONKURISANjA JER PRODUŽENjA NEĆE BITI.

Dato je dovoljno vremena da se svi zainteresovani kandidati uredno prijave, kontaktiraju koordinatore na fakultetima i da fakulteti dostave pismo nominacije o izabranim kandidatima sa svojih fakulteta u rektorat.

VAŽNA NAPOMENA:

Learning agreement za studente potpisuje dekan Fakulteta.

Mobility agreement za Staff for teaching i Staff for training potpisuje PROREKTOR PROF. Dr. IVANKA POPOVIĆ.

Za sve potrebne informacije obratiti se Prof. dr Milici Kalić od 27.06.2016. godine