UTVRĐENA PROCEDURA ZA REŠAVANjE ZAHTEVA STUDENATA PREMA UNIVERZITETU U BEOGRADU

Na sastanku sa prodekanima za nastavu, održanom 15.11.2019. godine u Rektoratu postignut je dogovor i uspostavljena procedura za rešavanje zahteva studenata koji nisu zadovoljni odgovorom, tumačenjem ili rešenjem koje su dobili od službe na fakultetu i koji zbog toga žele da se obrate Univerzitetu.
Procedura predviđa da se studenti, ukoliko nisu zadovoljni odgovorom na zahtev koji su dobili od fakulteta, mogu obratiti Univerzitetu. Svoj zahtev podnose studentskoj službi fakulteta.
Studentska služba prosleđuje taj zahtev Univerzitetu i studentu (cc). Uz zahtev studenta za obraćanje Univerzitetu, studentska služba prosleđuje i prethodni odgovor fakulteta zbog koga se student obraća Univerzitetu.
Odgovor koji pripremi stručna služba u Rektoratu prosleđuje se fakultetu i studentu.

Sektor za studije i nauku
Rektorat Univerziteta u Beogradu