UPIS DRŽAVLjANA SRBIJE KOJI IMAJU STRANE SREDNjOŠKOLSKE ISPRAVE

Državljanin Republike Srbije koji je stekao stranu srednjoškolsku ispravu, odnosno,koji je završio srednju školu u inostranstvu (ili neki od razreda srednje škole u inostranstvu)ili je završio program međunarodne (IB) maturese upisujepod jednakim ostalim uslovima kao i drugi kandidati, ako muse nostrifikuje strana školska isprava.Državljani Republike Srbije koji su stekli strane srednjoškolske isprave ili su završili program međunarodne mature i koji nemaju rešenje o nostrifikaciji diplome mogu se prijaviti sa potvrdom da su podneli srednjoškolska dokumenta na nostrifikaciju.

Posebno, državljani Republike Srbije koji su u šk. 2019/20. godini stekli strane srednjoškolske isprave ili su završili program međunarodne mature mogu da konkurišu u drugom upisnom roku za posebna budžetska mesta određena Odlukom Vlade za državljane Republike Srbije koji su stekli stranu srednjoškolsku ispravu, odnosno završili srednju školuu inostranstvu.Ovi kandidati takođe, moraju da imaju rešenje o nostrifikaciji diplome ili potvrdu da su podneli srednjoškolska dokumenta na nostrifikaciju