Уписивање у школску 2017/2018.

Поштоване колеге и колегинице,

Уписивање у наредену школску годину 2017/2018, почиње за буџетске студента основних академских студија од понедељка 2.10. Потребно је пре приступања упису године попунити електронски индекс и индекс са изабраним обавезним и изборним предметима који се слушају и полажу или само полажу . Без претходно попуњеног индекса и електронског индекса нема смисла приступити упису школске године.

Студенти на упис морају да понесу електронски попуњен и одштампан шв20 образац који попуњавају кроз свој електронски индекс.

Студенти приступају упису године тaко што се у периоду од 8ч до 9ч, предају индекс радницима испред студентске службе. Након тога студенти одлазе на похађање наставе. Процесуиранои индекси се могу преузети у паузама наставе у Студентском Парламенту кабинет 227.
2.10. 2017. и 3.10. 2017. индексе предају будџетски студенти који су испунили мин 48 ЕСПБ у I години студија и уписују II годину студија
4.10. 2017. индексе предају будџетски студенти који су испунили мин 48 ЕСПБ у II години студија и уписују III годину студија
5.10. 2017. индексе предају будџетски студенти који су испунили мин 48 ЕСПБ у III години студија и уписују IV годину студија
6.10. 2017. индексе предају будџетски студенти који су уписују продужену IV годиину студија ако су у предходној години студија ималу будџетски статус

Самофинансирајући студенти пре уписа нове године или обнове старе морају прво измирити све финансијске обавезе из претходне школске године године.
Уписивање у наредену школску годину 2017/2018, почиње за самофинансирајуће студента основних академских студија од понедељка 9.10.

9.10. 2017. индексе предају самофинансирајући студенти који су испунили мин 37 ЕСПБ у I години студија и уписују II годину студија
10.10. 2017. индексе предају самофинансирајући студенти који су испунили мин 37 ЕСПБ у II години студија и уписују III годину студија
11.10. 2017. индексе предају самофинансирајући студенти који су испунили мин 37 ЕСПБ у III години студија и уписују IV годину студија
12.10. 2017. и 13.10. 2017. . индексе предају самофинансирајући студенти који обнављају I години студија
16.10. 2017. индексе предају самофинансирајући студенти који обнављају II години студија
17.10. 2017. индексе предају самофинансирајући студенти који обнављају III години студија
18.10. 2017. И 19.10. 2017. индексе предају самофинансирајући студенти који обнављају IV години студија

6.10. 2017. индексе предају будџетски и самофинансирајући студенти бруцоши који су уписали прву годину студија раду овере изборних предмета које ће слушати и полагати

База изборних и обавезних предмета ће бити отворена од 27.9. до 30.9. за основне академске студије у електронском индексу. Изабрани обавезни и изборни предмет за слушање и полагање или само полагање се не може мењати током школске године.
За бруцоше који су први пут уписали прву годину студија у шк 2017/2018, бирају изборни предмет првог семестра за слушање и полагање, а за изборни предмет другог семестра изабирају генеричко име ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТ 2. У фебруару 2018. ће након презентације изборних предмета изабрати премет, који ће слушати и полагати и то унети у електронски индекс
Студенти који су будџетски могу изабрати 60 ЕСПБ из године коју уписују и све заостале испите за слушање и полагање за нарадну школску годину. Обавезно је потребно прво изабрати за слушање и полагање прво испите који се преносе из претходне школске године, а након тога се могу узети нови испити из године студија која се уписује.
Студенти који су будџетски, а који је освоји просечну оцену 8 у претходној години студија, и могу изабрати до 90 ЕСПБ кредита за слушање и полагање, за нарадну школску годину изабирајући више од минимално потребих изборних предмета по изборном блоку. Обавезно је потребно прво изабрати за слушање и полагање прво испите који се преносе из претходне школске године, а након тога се могу узети нови испити из године студија која се уписује.
Студенти који су самофинансирајући могу изабрати 60 ЕСПБ (у случају да се не може уклопити 60 ЕСПБ због изборних предмета може се уписати 61, 62 или 63.) кредита за слушање и полагање за нарадну школску годину. Обавезно је потребно прво изабрати за слушање и полагање прво испите који се преносе из претходне школске године, а након тога се могу узети нови испити из наредне године студија за допуну до 60 ЕСПБ.

Продекан за студије