Pregled vesti iz Centra za razvoj karijere Univerziteta u Beogradu

Drage kolege,

Pred vama je nov pregled vesti iz Centra za razvoj karijere i savetovanje studenata. U proteklom periodu radili smo na pripremi i realizaciji novih radionica za studente, uzeli smo učešće na ovogodišnjem Sajmu obrazovanja u okviru štanda Univerziteta u Beogradu i radili na pripremama za svečanost povodom uspešno realizovanog ciklusa univerzitetske radne prakse u javnim i komunalnim preduzećima, ustanovama kulture, opštinama i  organizacionim jedinicama Uprave Grada Beograda, koja će biti realizovana u prvoj polovini novembra meseca.

U toku je prijavljivanje za radionicu "Javni nastup i veštine prezentovanja" koji će se održati u utorak, 1.11.2016. u periodu od 14 do 16.45 časova u zgradi Rektorata (Studentski trg 1). Kurs je namenjan studentima osnovnih
studija. Više detalja možete pronaći na stranici: http://www.razvojkarijere.bg.ac.rs/node/670

Takođe, još uvek je u toku prijavljivanje studenata Mašinskog i Poljoprivrednog fakulteta za fakultativni kurs "Veštine upravljanja karijerom", koji će Centar u  ovom semestru realizovati na ova dva fakulteta. Cilj kursa "Veštine upravljanja karijerom" je osposobljavanje studenata za upravljanje karijerom, njihovo pripremanje za uključivanje u tržište rada, kao i pružanje podrške u preuzimanju odgovornosti i aktivne uloge u svom budućem karijernom razvoju. Kurs je namenjen studentima završnih godina osnovnih akademskih ili master akademskih studija, a više detalja nalazi se na stranici: http://www.razvojkarijere.bg.ac.rs/vuk

Podsećamo vas da prijavljivanje za prvi ciklus stručne prakse traje do 1.novembra 2016.godine i vrši se isključivo elektronskim putem na portalu www.studentskapraksa.com. Potrebno je da student napravi korisnički nalog u
zoni za studente i doda svoju biografiju, a zatim da odabere željenu poziciju iz baze praksi i izvrši prijavu.

Studenti koji budu odabrani za obavljanje prakse u prvom ciklusu, moći će da obave praksu tokom perioda od 21. novembra 2016. do 20.februara 2017. godine. Institucije koje će primiti studente na praksu u prvom ciklusu su:
Železnice Srbije, Direkcija za železnice, Republički geodetski zavod, Institut za puteve, Saobraćajni institut CIP, Aerodrom Nikola Tesla Beograd, AirSERBIA, Kontrola letenja Srbije i Crne Gore  SMATSA, JP Putevi Srbije, Agencija za upravljanje lukama, Republička agencija za stanovanje, Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture (različiti sektori), MGSI - Uprava za transport opasnog tereta, MGSI - Uprava za utvrđivanje sposobnosti brodova za plovidbu, Agencija za bezbednost saobraćaja.

Detaljni pregled otvorenih mesta za prakse nalazi se na našem sajtu. Pozivamo vas da informišete studente koji tokom ove godine imaju obavezu da obave stručnu praksu o prilici da je obave u navedenim ustanovama i institucijama.

Pregled vesti na dan 28.10.2016. možete pogledati ovde.