STUDENTIMA PRVE GODINE, KOJI SLUŠAJU I POLAŽU ENGLESKI JEZIK 2 U LETNjEM SEMESTRU 2020. GODINE

O B A V E Š T E Nj E

Zbog proglašenog vanrednog stanja izazvanog korona virusom, obaveštavam vas da smatram da je najbolje rešenje da odmah nastavite sa radom na tekstovima, leksici i gramatici, predviđenih Programom za Engleski jezik 2, koji ste dobili na nastavi na početku semestra.

Za pripremu pismenog i usmenog dela ispita iz Engleskog jezika 2 molim vas koristite sledeće udžbenike, kako je naznačeno u Programu.

1. Dimković-Telebaković, G. 2015. English in Transport and Traffic Engineering, VI izdanje. Beograd: Univerzitet u Beogradu, Saobraćajni fakultet.
  2. Dimković-Telebaković, G. 2015. Testovi, zadaci i teme iz engleskog jezika, VI izdanje. Beograd: Univerzitet u Beogradu, Saobraćajni fakultet.
  3. Dimković-Telebaković, G. 2018. English Grammar for transport and traffic engineers. Beograd: Univerzitet u Beogradu, Saobraćajni fakultet.

Sinonime za date reči i fraze na engleskom jeziku možete naći u udžbeniku English in Transport and Traffic Engineering u delu svake lekcije (unit) pod naslovom Words to remember.

Ekvivalenti (reči na srpskom jeziku) za date engleske reči i fraze mogu se naći u delu lekcija pod naslovom Vocabulary.

Učenje novih termina olakšaće vam razumevanje i prevođenje tekstova predviđenih Programom.

Naći ćemo način da ostvarite bodove za predispitne obaveze.

Iskreno se nadam da će se naša situacija brzo stabilizovati i da ćemo moći da nastavimo sa radom u amfiteatru.

PREDMETNI NASTAVNIK

Prof. dr Gordana Dimković Telebakovi