Upis na master akademske studije u školskoj 2019/2020. godini

Konačna lista za master akademske studije - 3. upisni rok školske 2019/20. godine

Konačna lista za master akademske studije - 2. upisni rok školske 2019/20. godine

TREĆI UPISNI ROK

Savladavanjem studijskog programa master akademskih studija SAOBRAĆAJ stiče se akademski naziv - master inženjer saobraćaja.

Odlukom Vlade Republike Srbije i Senata Univerziteta u Beogradu odobren je upis na master akademske studije za 220 (150+70)studenata.

Dužina trajanja studija je 1 godina, a obim studija izražen u ESPB je 60.

Nakon prvog u drugog  upisnog roka preostalo je 38 samofinansirajućih mesta.

Tokom poslednje nedenje septembra oragnizovćese Otvoren dan saobraćajnog fakulteta sa ciljem da se budući studenti Master akadenskih studija upoznaju sa nastavnicima, predmetima i ishodom učenja na Master akademskim studijama.

Prijavljivanje kandidata:
Na osnovu objedinjenog Konkursa (http://www.bg.ac.rs/files/sr/upis/master-akademske/Opsti_uslovi-2019.pdf) za upis studenata na master akademske studije drugi upisni rok  na fakultetima Univerziteta u Beogradu u školskoj 2019/2020. godini vršiće se prijavljivanje kandidata:
- za kandidate koji su završili osnovne akademske studije na Saobraćajnom fakultetu u Beogradu - od 28. oktobra do 29.oktobra 2019. god. (od 11 do 15 časova u studentskoj službi)
- za kandidate sa drugih Fakulteta i Univerziteta -
29. oktobra 2019. god. (od 11 do 15 časova u studentskoj službi)

Potrebna dokumenta za prijavu na konkurs:
- Originalna dokumenta na uvid (diploma tj. uverenje o završenim osnovnim akademskim studijama i izvod iz matične knjige rođenih) i overene kopije istih;
- Uverenje o položenim ispitima sa planom i programom predmeta koji su položeni (za kandidate sa drugih fakuleta);
- Popunjen prijavni list (preuzima se na šalteru studentske službe);
- Dokaz o uplati troškova konkursa za upis na master akademske studije od 8.000,00 dinara na račun Saobraćajnog fakulteta broj 840-1443666-83, uz poziv na broj 22-90 (obrazac uplatnice može se kupiti u skriptarnici fakulteta, a može se uplatiti u Pošti u holu fakulteta);

- Objavljivanje preliminarne rang liste: 31. oktobra 2019. god. od 14 časova
01.novembra 2019. godine, do 12č,
- Objavljivanje konačne rang liste:
01.novembra 2019.g.u 12č.
- Upis kandidata po modulima će se obaviti putem javne prozivke
04.novembra 2019.g. u 12:00 č u prostorijama Saobraćajnog fakulteta, sala 128.
Napomene:
1. Komisija za master akademske studije određuje koje su osnovne akademske studije odgovarajuće za upis na master akademske studije Saobraćajnog fakulteta i bliže uređuje način bodovanja i merila za utvrđivanje redosleda za upis kandidata, u okviru zajedničkog konkursa koji raspisuje Senat Univerziteta u Beogradu a koji možete pogledati na sajtu www.bg.ac.rs.
2. Način bodovanja je definisan Članom 70. Pravilnika o osnovnim i master akademskim studijama (http://www.sf.bg.ac.rs/index.php/sr-rs/2016-01-29-12-19-54), čiji izvod možete videti u narednom delu strane:

Merila za upis na Master akademske studije su određena na sledeći način.

Redosled kandidata na Rang listi za upis u prvu godinu master akademskih studija utvrđuje se na osnovu broja bodova koji se računaju na sledeći način:

Za kandidate koji su završili osnovne akademske studije i ostvarili 240 ESPB broj bodova se računa po formuli:

form1

Za kandidate koji su završili integrisane akademske studije ili master akademske studije i ostvarili 300 ESPB broj bodova se računa po formuli:

form2

Za kandidate koje ima visoko obrazovanje stečeno u trajanju od pet godina po odredbama zakona koje su važile pre donošenja Zakona o visokom obrazovanju broj bodova se računa po formuli:

• p – broj bodova,
  • KP - faktor kompatibilnosti između studijskog programa koji je student završio i studijskog modula koji student upisuje na master akademskim studijama (u opsegu 0,0 do 0,5), Faktor kompatibilnosti za svaki poseban slučaj utvrđuje Komisija za master akademske studije.

DRUGI UPISNI ROK

Nakon prvog upisnog roka preostala su 7 budžetska i 44 samofinansirajućih mesta.

Prijavljivanje kandidata:
- za kandidate koji su završili osnovne akademske studije na Saobraćajnom fakultetu u Beogradu - od 15. oktobra do 16.oktobra 2019. god. (od 11 do 15 časova na šalteru studentske službe)
- za kandidate sa drugih Fakulteta i Univerziteta -
17. oktobra 2019. god. (od 11 do 15 časova na šalteru studentske službe)

- Objavljivanje preliminarne rang liste: 21. oktobra 2019. god. od 14 časova
22.oktobra 2019. godine, do 12č,
- Objavljivanje konačne rang liste:
23.oktobra 2019.g.u 12č.
- Upis kandidata po modulima će se obaviti putem javne prozivke
24.oktobra 2019.g. u 12:00 č u prostorijama Saobraćajnog fakulteta, sala 128.

• M - je broj meseci studiranja.

Preliminarna lista za master akademske studije - 1. upisni rok školske 2019.20. godine

Upis na master akademske studije u školskoj 2019/2020. godini

Prijavljivanje kandidata:
Na osnovu objedinjenog Konkursa (http://www.bg.ac.rs/files/sr/upis/master-akademske/Opsti_uslovi-2019.pdf) za upis studenata na master akademske studije na fakultetima Univerziteta u Beogradu u školskoj 2019/2020. godini vršiće se prijavljivanje kandidata:
- za kandidate koji su završili osnovne akademske studije na Saobraćajnom fakultetu u Beogradu - od 1. oktobra do 3.oktobra 2019. god. (od 11 do 15 časova u sali 128)
- za kandidate sa drugih Fakulteta i Univerziteta - 4. oktobra 2019. god. (od 11 do 15 časova u sali 128)

- Objavljivanje preliminarne rang liste: 08. oktobra 2019. god. od 14 časova
- Primedbe na preliminarnu rang listu kandidati mogu dostaviti šefu studentske službe 09.oktobra 2019. godine, do 12č,
- Objavljivanje konačne rang liste: 10.oktobra 2019.g.u 12č.
- Upis kandidata po modulima će se obaviti putem javne prozivke 11.oktobra 2019.g. u 12:00 č u prostorijama Saobraćajnog fakulteta, sala 128.

Prodekan za studije