Путујући студентски сајам о студијама у Француској - 04. новембар 2015

Сваке године све већи број студената из Србије одлучи се за наставак студија у Француској.

Да би им помогли да направе најбољи избор и дали праве информације, Амбасада Француске, Француски институт и Campus France Србија организују седми Путујући студентски сајам. « Балканску турнеју 2015. године » у холу Ректората Универзитета у Београду у среду 4. новембра 2015. од 10ч до 18ч.

Сајам ће окупити представнике француских универзитета, руководиоце франкофоних студијских програма у Србији и на Балкану, као и све важне универзитетске актере из свих земаља домаћина.

Студенти могу да присуствују и тематским предавањима о могућим студијским програмима из следећих области: техничких и примењених наука, економије и менаџмента, друштвених и хуманистичких наука и француског језика, политичких наука и права.

Том приликом Амбасада Француске и Француски институт у Србији покрећу нову кампању за доделу стипендија за универзитетску 2016 - 2017. годину.

У нади да ће што већи број студената доћи на овај сајам, унапред Вам се захваљујемо.

Француски институт у Србији
Сектор за универзитет и науку