СТУДЕНТСКА ПРАКСА У КОМПАНИЈИ AIRSERBIA

Студентска пракса у оквиру организационе јединице CARGO

Позивају се студенти основних и мастер студија Универзитета у Београду са Саобраћајног и Економског факултета да се пријаве за обављање студентске праксе у компанији Air Serbia, у оквиру организационе јединице CARGO.

У овом позиву отворене су следеће позиције:

Cargo - Capacity control (2 места за студенте Саобраћајног факултета)

• Упознаје се са робним процесима, токовима и капацитетима превоза
  • Анализира потразњу и обавестава трзиста о дневно расположивим капацитетима превоза
  • Прати трансферисање пошиљака по станицама, комуницира са станицама по уоченим нерегуларностима
  • Припрема известаје о искоришћености RFS и flown капацитета
  • Анализира троскове RFS по USA
  • Ради припрему за general cargo booking
  • Азурира базу података о ограничењима и рестрикцијама по флоти/типу ваздухоплова и дестинацији

Cargo - Sales (1 место за студенте Економског или Саобраћајног факултета)

• Упознаје се са робним процесима, токовима
  • Анализира присутност и капацитете конкурентских компанија по станицама
  • Учествује у припреми процеса набавке услуга на страним трзистима – анализа понуда
  • Учествује у припреми и анализи тржишних података и услова
  • Учествује у одржавању базе података упућених понуда и ради анализу трендова истих

Safety Systems and Procedures (1 место за студенте Саобраћајног факултета)

• Упознавање са робним процесима , токовима и системима
  • Асистира у прибављању дозвола прелета за посебне врсте робе
  • Асистира у припреми и уносу података у Царго Спот систем
  • Контролисе унете AWB и HAWB податке и слање FWB и FHL порука
  • Учествује у контроли података задуживања по AWB-у

Пракса ће трајати  3 месеца почевши од половине августа 2021.

Програм праксе предвиђа ангажовање студената с пуним радним временом.

Кроз програм студентске праксе компаније Аир Сербиа прошло је у последњих пет година преко 150 студената, а неки су добили прилику и да остану у њој. Придружите им се!

Студентска пракса у компанији Аир Сербиа, од 2021. године, реализоваће се на бази стратешког партнерства са Универзитетом у Београду у области теоријског и практичног развоја поједанаца и институција учесника, као једна од активности за остваривање сарадње, поред осталих које укључују гостујућа предавања, посете компанији итд.

Начин пријаве:

Пријаве трају до 20. јула 2021. преко портала Студентскапракса.цом, где је потребно да студенти изврше регистрацију у Зони за студенте, аплоудују свој CV и да из Базе пракси одаберу праксу за коју желе да се пријаве.