STUDENTSKA PRAKSA U KOMPANIJI AIRSERBIA

Studentska praksa u okviru organizacione jedinice CARGO

Pozivaju se studenti osnovnih i master studija Univerziteta u Beogradu sa Saobraćajnog i Ekonomskog fakulteta da se prijave za obavljanje studentske prakse u kompaniji Air Serbia, u okviru organizacione jedinice CARGO.

U ovom pozivu otvorene su sledeće pozicije:

Cargo - Capacity control (2 mesta za studente Saobraćajnog fakulteta)

• Upoznaje se sa robnim procesima, tokovima i kapacitetima prevoza
  • Analizira potraznju i obavestava trzista o dnevno raspoloživim kapacitetima prevoza
  • Prati transferisanje pošiljaka po stanicama, komunicira sa stanicama po uočenim neregularnostima
  • Priprema izvestaje o iskorišćenosti RFS i flown kapaciteta
  • Analizira troskove RFS po USA
  • Radi pripremu za general cargo booking
  • Azurira bazu podataka o ograničenjima i restrikcijama po floti/tipu vazduhoplova i destinaciji

Cargo - Sales (1 mesto za studente Ekonomskog ili Saobraćajnog fakulteta)

• Upoznaje se sa robnim procesima, tokovima
  • Analizira prisutnost i kapacitete konkurentskih kompanija po stanicama
  • Učestvuje u pripremi procesa nabavke usluga na stranim trzistima – analiza ponuda
  • Učestvuje u pripremi i analizi tržišnih podataka i uslova
  • Učestvuje u održavanju baze podataka upućenih ponuda i radi analizu trendova istih

Safety Systems and Procedures (1 mesto za studente Saobraćajnog fakulteta)

• Upoznavanje sa robnim procesima , tokovima i sistemima
  • Asistira u pribavljanju dozvola preleta za posebne vrste robe
  • Asistira u pripremi i unosu podataka u Cargo Spot sistem
  • Kontrolise unete AWB i HAWB podatke i slanje FWB i FHL poruka
  • Učestvuje u kontroli podataka zaduživanja po AWB-u

Praksa će trajati  3 meseca počevši od polovine avgusta 2021.

Program prakse predviđa angažovanje studenata s punim radnim vremenom.

Kroz program studentske prakse kompanije Air Serbia prošlo je u poslednjih pet godina preko 150 studenata, a neki su dobili priliku i da ostanu u njoj. Pridružite im se!

Studentska praksa u kompaniji Air Serbia, od 2021. godine, realizovaće se na bazi strateškog partnerstva sa Univerzitetom u Beogradu u oblasti teorijskog i praktičnog razvoja pojedanaca i institucija učesnika, kao jedna od aktivnosti za ostvarivanje saradnje, pored ostalih koje uključuju gostujuća predavanja, posete kompaniji itd.

Način prijave:

Prijave traju do 20. jula 2021. preko portala Studentskapraksa.com, gde je potrebno da studenti izvrše registraciju u Zoni za studente, aplouduju svoj CV i da iz Baze praksi odaberu praksu za koju žele da se prijave.