REGULISANjE STATUSA STUDENATA U ŠKOLSKOJ 2021/2022. (OD 23. DO 26.11.2021.)

Predaja dokumenata za upis SVIH GODINA NA SVIM NIVOIMA STUDIJA  je od 23.11. do 26.11.2021. od 9 do 10 časova na pultu ispred Studentske službe.

Napomena: OVO SU POSLEDNjI TERMINI ZA REGULISANjE STATUSA U ŠKOLSKOJ 2021/22. GODINI.

Potrebna dokumenta:

• Popunjen elektronski i predat popunjen papirni Indeks.
  • Elektronski popunjen, odštampan i potpisan Obrazac ŠV-20 (http://sv20.sf.bg.ac.rs/).
  • Uplatnicu prve rate školarine za samofinansirajuće studente na račun 840-1443666-83, poziv na broj 1-BROJ INDEKSA-1 (za studente osnovnih akademskih studija), poziv na broj 2-BROJ INDEKSA-1 (za studente master akademskih studija), poziv na broj 4-BROJ INDEKSA-1 (za studente doktorskih akademskih studija).

BROJ INDEKSA popuniti LATINIČNIM pismom i nakon uplate proveriti da li je šalterski službenik u Pošti/Banci pravilno uneo broj indeksa što podrazumeva da: nema razmaka između svih karaktera poziva na broj a naročito da nema razmaka između dvoslovne skraćenice modula i numeričkog dela broja indeksa. Često se javlja greška da šalterski službenik kod plaćanja dvoslovnu skraćenicu modula LO („el o”) zameni sa LØ („el nula”).

• Uplatnicu u iznosu od 100,00 dinara za Centar za razvoj karijere. Uplatu izvršiti na račun 840-1443666-83, model 97, poziv na broj 16-92.
  • Uplatnicu u iznosu od 500,00 dinara za Studentski standard. Uplatu izvršiti na račun 160-932916-69, model (-) sa pozivom na broj: BROJ INDEKSA.
  • Uplatnicu u iznosu od 600,00 dinara za Osiguranje studenata (DOBROVOLjNA). Uplatu izvršiti na račun 160-932916-69, model (-) sa pozivom na broj: BROJ INDEKSA.

Uslovi upisa:

• Pri upisu svake školske godine student se opredeljuje za predmete iz studijskog programa. Student koji se finansira iz budžeta opredeljuje se za onoliko predmeta koliko je potrebno da se ostvari najmanje 60 ESPB bodova, osim ako mu je do kraja studijskog programa ostalo manje od 60 ESPB bodova.
  • Student koji ne položi ispit iz obaveznog predmeta u tekućoj školskoj godini, u narednoj školskoj godini upisuje isti predmet.
  • Student koji ne položi izborni predmet, može ponovo upisati isti, ili se opredeliti za drugi izborni predmet
  • Školarina se obračunava srazmerno broju ESBP bodova za predmete za koje se student opredelio. Budžetski studenti pored prenetih predmeta iz prethodnih godina studiranja, plaćaju cenu ESPB bodova za izabrane predmete koji su preko 60 ESPB bodova predmeta godine studija za koju imaju budžetski status u tekućoj školskoj godini.
  • Student koji u poslednjoj godini studija ima status studenta koji se finansira iz budžeta, zadržava pravo da se finansira iz budžeta najduže godinu dana po isteku redovnog trajanja studija. Student koji ne ostvari ovo pravo u narednoj školskoj godini nastavlja studije u statusu studenta koji se sam finansira