Obaveštenje u vezi postupka dodeljivanja zvanja profesora emeritusa

Uslovi za dodelu zvanja profesor emeritus propisani su članom 4. Pravilnika o uslovima i postupku dodeljivanja zvanja i pravima profesora emeritusa („Glasnik Univerziteta u Beogradu“, broj 206/18 i 213/2020).

Članom 5. navedenog Pravilnika regulisan je postupak donošenja odluke o dodeli zvanja profesor emeritus.

Predlog za dodelu zvanja profesor emeritus podnosi nastavno-naučno veće fakulteta, na inicijativu katedre ili najmanje pet profesora fakulteta i dostavlja ga Senatu Univerziteta.

Navedeni predlog se podnosi do 15. marta tekuće godine.

Odluku o utvrđivanju broja kandidata kojima može biti dodeljeno zvanje profesor emeritus u školskoj 2022/2023. godini možete pogledati ovde (pdf).

Pravilnik o uslovima i postupku dodeljivanja zvanja i pravima profesora emeritusa dostupan je na sledećem linku: